Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Je zou zeggen dat je niemand meer hoeft uit te leggen dat een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) bijdraagt aan een veiliger sportklimaat. Het is één van de speerpunten van het VSK-pakket dat NOC*NSF heeft samengesteld. Met een VOG kan een medewerker of vrijwilliger van een vereniging aantonen dat zijn of haar gedrag uit het verleden geen bezwaar oplevert voor het uitvoeren van bepaalde taken, zoals vrijwilligerswerk.

Handig hulpmiddel

Toch blijft het een uitdaging om iedereen te overtuigen van het nut van een VOG. Bovendien zijn er clubs die aanhikken tegen ‘alle rompslomp’. Volgens Ronald Hofmeester, voorzitter van DAS Delft, valt dat allemaal reuze mee: “Wij runnen onze vereniging steeds meer als een bedrijf. Vandaar dat we ieder jaar een aantal pijlers professionaliseren. Het VSK-pakket is voor een aantal belangrijke zaken een handig hulpmiddel, waaronder het regelen van de VOG. Dat project hebben we onlangs naar ieders tevredenheid afgerond. Ik wil voorzitter zijn van een club die er alles aan doet om ‘foute dingen’ te voorkomen. Ik was een keer op bezoek bij Grasshoppers in Katwijk aan Zee. Daar zag ik dat ze dit soort zaken goed hadden geregeld. Op het prikbord in de sporthal hing zelfs een lijstje met vertrouwenspersonen. Mooi om te zien. Toen ik zelf in het bestuur kwam heb ik gezegd dat we dit ook voor DAS Delft moesten regelen. Het is goed dat basketbalclubs in het land van elkaar leren. Alleen op die manier komen we allemaal verder.”

Trots

Het verstrekken van de VOG is nu ook opgenomen in het huishoudelijk reglement van DAS en vrijwilligers tekenen een contract. “Ze moeten binnen twee maanden hun VOG kunnen overleggen, anders kunnen ze bij ons niet aan de slag”, aldus de voorzitter. Inmiddels staat het gehele VSK-beleid bij DAS als een huis, inclusief vertrouwenspersonen en de Verenigingsbox. Diana Hofmeester, vertrouwenspersoon en echtgenote van de voorzitter, is daar trots op: “Dat een van je leden afhaakt, alleen omdat hij of zij zich niet veilig voelt binnen je club, wil je niet. Met de juiste aanpak kun je het voorkomen. Het implementeren van de VOG heeft veel tijd gekost, maar het is nu al een goede investering in onze toekomst gebleken.”

Deze tekst is onderdeel van een artikel op de website van de Nederlandse basketball Bond. Lees vooral het hele artikel voor meer informatie en kom er ook achter hoe het VOG-beleid van DAS onderdeel is van een grotere professionaliseringsslag op de club.

 En lees hier op Sport.nl/Voorclubs meer over de VOG en VSK-beleid en hoe je het op jouw club goed regelt!

  • Datum: 24-01-2017

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Advies en ondersteuning Juridisch advies Veilig sportklimaat Verklaring Omtrent Gedrag (VOG)

Goede voorbeelden in de buurt


Lees ook