Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Draaijer: "Het begon eigenlijk met de vaststelling dat onze leden 'tevreden' waren. Dat schudde mij wakker, als mensen tevreden zijn, dan klopt er volgens mij iets niet. Dus toen heb ik een plan geschreven, 'Lef', waarin ik de visie van de club verwoord heb. Die gaat over veranderen, en daar is moed voor nodig."

Jeugd

Het eerste experiment betrof de jeugdafdeling van de club. Draaijer: "We hadden destijds nog ongeveer 20 jeugdleden. Toen hebben we beachvlaggen laten maken en drie trainers met die beachvlaggen de wijk in gestuurd. Ze gingen als het ware naar de kinderen toe om samen met hen op hun gewone fietsjes oefeningetjes te doen. Het kostte niets voor de kinderen om deel te nemen. Doel ervan was om de kinderen met hun ouders naar de club toe te krijgen. En dat is gelukt, we hebben nu ongeveer 200 kinderen rondrijden in plaats van 20!"

Nieuwe dingen bedenken betekent vaak ook de instrumenten daarvoor ontwikkelen. Dat was in Ede niet anders. Draaijer: "We hebben de oefenstof voor de trainers ontwikkeld. En we hebben fietsdiploma´s ontwikkeld. Want dat was ons verdienmodel: de kinderen betalen voor het behalen van het fietsdiploma. Dat past in de transitie die we momenteel doormaken."

Economisch model

Draaijer: "Lidmaatschap past eigenlijk niet meer in deze tijd. Mensen nemen producten en diensten af, daar ligt een ander economisch model aan ten grondslag. En dat proberen we verder uit te bouwen. Dat gebeurt bijvoorbeeld momenteel al met de sponsoring: de lokale Rabobank vragen we niet meer om geld, maar we krijgen 80 uur dienstverlening van hen. En dat is veel meer waard, met hun expertise kunnen we plannen laten doorrekenen. Datzelfde principe hebben we bijvoorbeeld ook toegepast voor onze website, waarvoor we een tekstschrijver hebben." En de mogelijkheden zijn eindeloos, aldus Draaijer. "Denk aan samenwerking met het ROC, bijvoorbeeld voor de gezonde sportkantine of voor stageplaatsen voor rijwielherstellers."

Gelderland

De provincie Gelderland is een groot voorstander van het open club-principe en biedt ook op diverse manieren ondersteuning aan. Draaijer: "Ik raad alle clubs aan om in elk geval de onderzoeksresultaten 'Toekomstbestendige sportverenigingen' te downloaden. Daarin wordt heel goed duidelijk dat er naast de types verenigingsleden, die we tot nu toe kenden (het recreatieve lid, het prestatieve lid en het gezelligheidslid) nog een vierde persona bestaat, namelijk diegene, die 'gewoon' wil sporten en daarvoor af en toe betrokken wil zijn of een product wil afnemen. En daar richten we ons op. Onze huidige leden kunnen gewoon blijven doen wat ze deden, maar bij die vierde groep, daar ligt onze toekomst."

  • Datum: 05-06-2017

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Bestuur & organisatie Tips en advies Samenwerking Open Club Open club: de filosofie Open Club Initiatieven Praktijkvoorbeelden

Goede voorbeelden in de buurt


Lees ook