Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Visser: “Absoluut. We merken nu pas hoeveel dat oplevert. Eind 2015 kregen we van de gemeente in het kader van de nieuwe subsidieregeling het aanbod om een energieonderzoek te laten doen. We zijn geen grote honk- en softbalvereniging (ca. 100 leden), maar wel praktisch ingesteld, dus lieten we de analyse doen. Daaruit kwam wel het één en ander naar voren, waar we als club energie zouden kunnen besparen.”

Het was even hard aanpoten voor de Knickerbockers om bijtijds de subsidieaanvraag in te dienen. Volgens Visser ook één van de redenen waarom zo weinig andere verenigingen uit de gemeente Soest een aanvraag indienden. “Uiteraard was ook de investering, die je als club zelf moet doen, een drempel voor sommige clubs. Wij hebben in de Algemene Ledenvergadering van februari 2016 – de aanvraag was toen al lang ingediend – toestemming aan onze leden gevraagd om 10.000 euro te investeren in zonnepanelen. De kosten bedroegen 13.000 euro, waarvan 3.000 euro gesubsidieerd zou worden. Ofschoon dat voor onze club een hoog bedrag is, gingen de leden akkoord en konden we het plan realiseren.”

Kleine maatregelen

Wat voor de club bijna nog belangrijker uit het energieonderzoek naar voren kwam, was het grote aantal kleine maatregelen, waarmee de club energie kon besparen. Visser: “Dat we daar zelf niet aan gedacht hebben! We hadden een ventilator in het dak van de kantine, die we altijd aan hadden. Terwijl die als er maar weinig mensen binnen zijn helemaal niet nodig is, warme lucht naar buiten transporteert en ook nog stroom verbruikt! Een schakelaar ertussen en besparen maar! Of de boiler, die bij ons altijd op 90 graden ingesteld stond. Iets lager is ook prima en kost minder energie. En de rekensom hoeveel het aanbrengen van spaarlampen ons oplevert was ook een eye-opener. Al met al hebben we met deze maatregelen ons energieverbruik met 25% teruggebracht!”

Zonnepanelen

De zonnepanelen werden in juli 2016 geïnstalleerd (door Enodes) en ook deze leveren HSV Knickerbockers wat ze ervan verwacht hadden. Visser: “We hebben gekozen voor financiering van de panelen met behulp van een lening. Zo drukt het niet al te zwaar op onze begroting, maar kunnen we wel meteen profiteren van de lagere energierekening.”

  • Datum: 02-06-2017

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Accommodatie Duurzaamheid Financien en subsidies Praktijkverhalen duurzaamheid

Goede voorbeelden in de buurt


Lees ook