Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

De toerfietsclub telt 26 leden. Dat is niet veel, maar voor een dorp als Megen in verhouding best wel. Wolf: "Ons dorp telt ongeveer 1500 inwoners, en het verenigingsleven is nog heel belangrijk hier. Ik denk dat er ongeveer 35 verenigingen zijn. Die hebben een heel hechte band met elkaar."

Sinds hun oprichting in 2004 organiseert TWC de Keienrenners een toertocht. De eerste jaren heette de tocht Tour d'Harense Smid, naar de toenmalige sponsor. Nu heet de tocht de Keienrenners Classic. Voorzitter Wolf: "We hebben vanaf het eerste jaar van oprichting een toertocht op de kalender gehad. Toen we begonnen hebben we goed afgekeken bij andere clubs, er is een vaste commissie belast met de organisatie ervan en dat loopt prima. We kiezen voor veilige routes met veel minder bekende weggetjes erin. Niet teveel fietspaden, dat is voor groepen deelnemers niet fijn. En we proberen zo veel mogelijk gevaarlijke kruisingen te ontwijken. We krijgen ook veel positieve reacties op onze routes."

Op 11 juni jongstleden vond de Keienrenners Classic weer plaats. Met een opkomst van 550 deelnemers was men tevreden. Wolf: "We hadden dit jaar twee andere toertochten in de regio, in Mill en in Wijchen, waarmee we concurreren moesten. Maar we zijn blij met de goede opkomst."

Goede organisatie

Hoe gaat dat, een dergelijke tocht organiseren met een relatief klein aantal mensen? Dat is eigenlijk geen probleem, aldus Wolf. "Een goed draaiboek, een goede organisatie, dan lukt dat best met een stuk of twintig mensen. Routes uitpijlen, controleren, bordjes weer ophalen. En we letten natuurlijk ook erop hoe we het zo efficiënt mogelijk kunnen organiseren. Als je bijvoorbeeld bepaalde wegen mijdt, dan heb je geen verkeersregelaars nodig. Dat scheelt menskracht."

Dit jaar wilde de club de gezinstochten weer nieuw elan geven. De animo voor de tocht van ouders met kinderen nam af en men wilde de kinderen in het dorp triggeren om te gaan fietsen. Zo’n nieuw jasje voor een evenement kan op die manier veel betekenen voor ledenbehoud en -werving van een club. De vereniging zag bovendien een mooie kans om de samenwerking te zoeken buiten de eigen club.

Wolf: "We gaven een stage-opdracht aan enkele MBO-leerlingen van De Rooi Pannen uit Tilburg om hier een plan voor te ontwikkelen. Dat werd een speurtocht voor kinderen van groep 3 tot en met 8 met allerlei opdrachten. Echt een mooi plan. Maar we hebben vastgesteld dat ons dorp toch te klein is om zoiets te organiseren."

Stage-opdracht

Toch is het samenwerken met de MBO-leerlingen goed bevallen. Wolf: "We gaan alles nog even evalueren, maar we kunnen ons goed voorstellen dat we de stagebegeleider vragen of we volgend jaar bijvoorbeeld enkele studenten een Ladies Ride project laten ontwikkelen." Zo wordt Megen toch maar mooi op de kaart gezet.

  • Datum: 22-06-2017

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Ledenwerving en –behoud Ledenwerving Samenwerking Onderwijs

Goede voorbeelden in de buurt


Lees ook