Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Maarten van Klaveren is vanuit BV Early Bird verantwoordelijk voor het rolstoelbasketball. "Ja, we hebben zoveel jaren lang met twee teams rolstoelbasketball competitie gespeeld. We hebben zelfs een toernooi, de Friendship Cup, gehad. Maar sinds enkele jaren is het steeds moeilijker geworden voldoende deelnemers te krijgen. En dat is jammer, want het hoort eigenlijk bij onze club."

De club zocht hulp bij de gemeente, waar SPURD wordt ingezet bij sportstimulering voor aangepast sporten. En bij de basketballbond NBB en NOC*NSF. Er zal een stimuleringssubsidie worden aangevraagd voor de organisatie van drie clinics om mensen met rolstoelbasketball kennis te laten maken.

Jubileum


Basketballvereniging Early Bird viert dit jaar haar 50-jarig bestaan. Van Klaveren: "We hadden het plan opgevat om de clinics deel uit te laten maken van het jubileumfeest, maar door allerlei organisatorische redenen is dat niet gelukt. Op de reünie van vorige maand hebben we wel enkele mensen gevonden die ons nu gaan helpen het alsnog te realiseren."

Purmerend


Purmerend is geen heel grote gemeente, daarom worden ook clubs uit de regio en de vestigingen van revalidatiecentrum Heliomare in Alkmaar en Wijk aan Zee betrokken bij de samenwerking. Van Klaveren: "Het loopt best al goed. Inmiddels heeft een rondje langs huisarts- en fysiotherapiepraktijken al vier aanmeldingen opgeleverd."

Veel ondersteuning


Van Klaveren wil vooral benadrukken hoeveel steun en inzet Early Bird krijgt van de ondersteunende organisaties. "Dat wordt veel te weinig gezegd, maar hier in Purmerend geeft SPURD echt een hoge prioriteit aan de bevordering van sportaanbod voor aangepast sporten. En ook vanuit de basketballbond krijgen we prima ondersteuning. Daar zijn we echt ontzettend tevreden over."

  • Datum: 10-07-2017

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Ledenwerving en –behoud Ledenwerving De 6 van Aangepast Sporten Bestuur & organisatie Financiën Subsidies

Goede voorbeelden in de buurt


Lees ook