Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

"Gelselaar is maar een klein dorp, maar toch hebben wij 160 actieve leden bij EGVV. Jaren geleden zijn we al een samenwerking aangegaan met VV Diepenheim om het jeugdvoetbal te kunnen continueren. En dat functioneerde goed”, aldus Hondelink. EGVV kijkt echter verder dan alleen haar eigen leden. Het is in de kleine gemeenschap van Gelselaar een echte open club. “We wilden meer doen in Gelselaar. Toen hebben we een jeu de boules-baan aangelegd en de oudere inwoners uitgenodigd te komen spelen. Inmiddels komen wekelijks mensen tussen 18 en 80 jeu de boulen, we hebben een tweede baan aangelegd. Die mensen betalen een euro en kunnen daarvoor spelen en (tegen betaling) een drankje drinken in onze kantine."

EGVV heeft geen probleem om vrijwilligers te vinden. Hondelink: "Aan bestuursleden hebben we nog nooit een gebrek gehad, en ons bestuur is ook een prima afspiegeling van onze leden. Ook toen onze accommodatie geprivatiseerd werd hebben we een oproep gedaan om vrijwilligers voor het onderhoud te vinden. Daarop meldden zich vijftien 50-plussers, die elke maandagochtend samen het onderhoud voor hun rekening nemen."

Hulp en samenwerking

Naast de kantine van EGVV ligt ook nog een sporthal. De gemeente doet er niet zo veel mee, aldus Hondelink. "Daar zat ook gymnastiekvereniging DIO (Door Inspanning Ontspanning). Maar die club had moeite om bestuursleden te vinden en de club draaiend te houden, dus hebben wij aangeboden te kijken of wij als voetbalclub iets voor hen kunnen betekenen. Daarvoor zijn we nu een samenwerking aangegaan, we krijgen vier jaar de tijd om dit verder uit te bouwen." Inmiddels zijn er wat proeflessen geweest, daar zijn vijftien jeugdleden op af gekomen. Na de zomer wordt dat verder opgepakt. En ook volleybal wordt aangeboden, evenals hardloopactiviteiten.

Hondelink geeft aan dat EGVV dat zeker niet allemaal in z'n eentje gedaan heeft. "We hebben goede ondersteuning gehad, zowel vanuit de KNVB als van Sport Federatie Berkelland. Daarmee kun je soms net dat steuntje in de rug in de vorm van een subsidie of een ondersteuning krijgen, die de plannen dan mogelijk maken."

Kartrekker en gemeenschapszin

Danny Meuken was als procesbegeleider vanuit NOC*NSF en vanuit het project 'Scholder an Scholder' van de KNVB bij het project betrokken. Zijn reactie: “Je merkt dat het succes van dit soort ontwikkelingen afhangt van een aantal factoren. In dit geval waren er twee belangrijke. Ten eerste: je hebt iemand nodig die het voortouw neemt. Personen zoals Wim zijn cruciaal om samenwerking tot een succes te maken. In het geval van EGVV was Wim er gelukkig al. In andere situaties moet je soms op zoek naar zo'n kartrekker. Daarnaast is het merkbaar dat de gemeenschapszin groot is. Mensen zijn bereid om wat voor elkaar te doen en samen een doel te bereiken waar het hele dorp wat aan heeft. Dat vraagt soms dat mensen over persoonlijk belangen heen moeten stappen en het gemeenschappelijke doel gaan delen. Belangrijk hiervoor is een zorgvuldig samenwerkingsproces.”

  • Datum: 17-07-2017

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Samenwerking Open Club Praktijkvoorbeelden

Goede voorbeelden in de buurt


Lees ook