Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

AVV Zeeburgia is een Amsterdamse voetbalclub met 1100 leden, waar alles in het teken van opleiding staat. “Een talentfabriek”, zo noemt Van Leeuwen het. “Dit jaar vonden 45 talenten een plek in een Nederlandse BVO, dat is een record. We bieden een topsportomgeving en hebben daarin ook duidelijk een regionale functie. Maar toch zijn we nog steeds ‘volks’ gebleven.”

Muur met steentjes

De financiering van het nieuwe clubgebouw vond gedeeltelijk met subsidie, deels met een lening plaats. Een resterend bedrag moest uit eigen middelen komen, en daarvoor werd de actie “Draag je steentje bij” bedacht. Van Leeuwen: “Bij een bijdrage van minimaal € 50,- kreeg iemand in ruil daarvoor zijn naam in een steen vermeld. Daarmee hebben we nu een muur met vier- à vijfhonderd stenen in het clubhuis. We zamelden ruim € 20.000 in, dus geslaagd is de actie wel. Maar we hadden gehoopt dat het via internet iets meer vanzelf zou gaan.”

Platform

De crowdfundingactie liep via het platform crowdfundingvoorclubs.nl, en over dat platform is Van Leeuwen goed te spreken. “Dat werkte echt prima, administratief was de hele actie super geregeld. Maar daar zit hem voor onze club ook meteen het addertje onder het gras. Want wij hebben gemerkt dat we toch best veel leden hebben, die niet gewend zijn om online geld uit te geven. Dus voor ons was het al snel duidelijk dat we andere kanalen moesten inzetten.”

Direct aanspreken

Dus koos men binnen Zeeburgia voor de ouderwetse manier van aanspreken. Van Leeuwen: “Dat was dus echt mooi, om vast te stellen dat het gewoon op mensen afstappen en hen direct aanspreken met ‘wil jij ook een steentje bijdragen?’ eigenlijk super werkt! Dat hadden we duidelijk onderschat. We hebben alle directe verkopen zelf ingevoerd op het platform om het overzicht op één plek bij elkaar te houden. Het was heel leuk om te zien hoe het bedrag steeds groter werd.”

Zeeburgia heeft dus een prachtig nieuw clubhuis en een hechte band met haar leden. Van Leeuwen: “Maar realiseer je bij het starten van een crowdfundingactie wel dat je doelgroep er klaar voor moet zijn om daaraan mee te doen.”

Informatie

Meer informatie over crowdfunding vind je hier. Of lees meer goede voorbeelden. En wil je met je club een bijscholing over het onderwerp bijwonen? Die wordt aangeboden door de Academie voor Sportkader!

  • Datum: 08-08-2017

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Accommodatie Bestuur & organisatie Financiën Crowdfunding Accommodatie

Goede voorbeelden in de buurt


Lees ook