Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Penningmeester Den Hollander vertelt hoe het begon: "We kregen in het voorjaar een uitnodiging voor een rolstoelhandbaltoernooi in het Westland, bij Quintus. Daar ben ik samen met iemand van de damesselectie naar toe gegaan om eens te kijken. En we waren meteen verkocht! De sfeer was geweldig, het plezier wat al die deelnemers hadden werkte echt aanstekelijk!

Clinic

HV Ventura is niet zo lang geleden verhuisd en heeft met de gemeente afgesproken dat zij gaan proberen om hun maatschappelijke betrokkenheid te vergroten. Den Hollander: "Wij dachten dat wij met een sportaanbod van rolstoelhandbal een mooie bijdrage zouden kunnen leveren. Dus pakten we de uitdaging op! Samen met het Nederlands Handbal Verbond en de sportconsulent van SportMEE zijn we aan de slag gegaan. Alles liep echt soepel. Een maand later organiseerden we een clinic op de club. Daar was het Nederlands rolstoelhandbalteam te gast en ook Quintus hadden we uitgenodigd. Op die clinic hebben we mogen ervaren hoe moeilijk rolstoelhandbal is!"

'Begin gewoon'

Onder de leden en oud-leden waren een aantal mensen, die aangaven met de trainingen mee te willen doen. De beweegcoach van Schiedam maakte het ook bekend onder haar cliënten en koppelde zo deelnemers aan het nieuwe aanbod. Den Hollander: "En ook een aantal geblesseerde spelers kwamen naar de trainingen, waarmee het meteen een onderdeel van de club werd. De rolstoelen kregen we in eerste instantie in bruikleen van de bond, maar die willen we graag overnemen. Al met al viel het opstarten enorm mee. Wat je nodig hebt, zijn mensen en rolstoelen! En dan gewoon beginnen!"

Samenwerking

Den Hollander neemt zelf ook deel aan de training, gewoon omdat hij dat leuk vindt. "We hebben op dit moment nog geen volwaardig team, maar ik twijfel er niet aan dat dat er komt. De mensen binnen de club ervaren wel nog een beetje een drempel, maar daar gaan we nog wat extra in investeren. En de mensen van buitenaf kunnen we gelukkig door onze goede samenwerking met de bond en met allerlei regionale organisaties die zich inzetten om mensen met een beperking aan het sporten te krijgen, ook goed bereiken. Wij willen heel graag dat ze bij ons mee kunnen doen en dat ook zij de missie van onze club, 'eruit halen wat erin zit', bij ons waar kunnen maken!"

Wil jij in jouw club ook aanbod voor aangepast sporten ontwikkelen? Volg het Stappenplan Samen Sporten of lees hier nog meer tips en goede voorbeelden.

  • Datum: 15-09-2017

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Ledenwerving en –behoud Ledenwerving De 6 van Aangepast Sporten Samenwerking Gemeenten

Goede voorbeelden in de buurt


Lees ook