Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Netwerk versterken

“We hebben sinds jaar en dag een uitstekende relatie met de Rabobank. Naast Always Forward zit ik ook in het bestuur van de Stichting Hoorns Sportcollectief (SHSC). Met dat collectief proberen we het netwerk van de sportverenigingen in de regio te versterken en kijken we hoe we elkaar kunnen helpen. Een dergelijke samenwerking is niet vanzelfsprekend en dus zochten we samen met de gemeente en de Rabobank een manier om ons te manifesteren. Dat was de aanleiding voor Rabobank West-Friesland om, samen met een groot deel van de verenigingen uit het Hoorns Sportcollectief, te starten met een pilot van de Verenigingsondersteuning vanuit Rabobank. Zo is het balletje gaan rollen.”

Verduurzamen past bij continuïteit

Over de invulling van de verenigingsondersteuning was goed nagedacht. Luiken: “Je hebt allemaal je eigen behoefte en daarom kon je kiezen uit modules. Duurzaamheid lijkt veel op continuïteit en daarom past het intrinsiek goed bij ons als vereniging. We wilden graag verduurzamen door ledverlichting in onze masten te installeren. Daar zit een ingewikkeld subsidietraject aan vast, waar kennis voor nodig is. Met die kennis hebben Rabobank en NOC*NSF ons, in de persoon van Eric Nohlmans, goed ondersteund. We hebben een EDS-subsidie van zo’n € 11.000,- gekregen waarmee we de lichten om het hoofdveld hebben vervangen. Er zijn plannen om binnenkort twee andere velden te voorzien van nieuw kunstgras en omdat de lichtmasten dan naar beneden moeten willen we daar ook meteen ledverlichting in zien te krijgen. Maar dat subsidietraject gaan we zelf proberen te doorlopen, misschien zelfs zonder hulp.”

Vrijwilligersbestand versterken

“Voordat onze samenwerking met de Rabobank van start ging waren we al bezig met onze vrijwilligers in het project Van Zij naar Wij. We hadden namelijk ook de wens om een sterker vrijwilligersbestand te bouwen om zo ook het voortbestaan van de vereniging duurzaam te houden. Daar is een cultuuromslag voor nodig. Mensen moeten beseffen dat verenigingen geen bedrijven zijn: contributie betalen en je kind halen en brengen, dat is niet hoe het werkt. Via de Rabobank hadden we aan Hans van Egdom een hele goede coach om ons met dit project verder te helpen. Je moet het leuk maken en de bewustwording creëren dat vrijwilligerswerk erbij hoort en heel erg leuk is om te doen. Maar hoe dan? Ten eerste is het belangrijk dat je inzichtelijk maakt wat je goed doet, wat beter kan en wat er precies nodig is. Als je precies weet wat voor taken er liggen en hoeveel uren daarbij horen is het veel makkelijker werven. Dan informeer je de mensen ook meteen en dat is belangrijk.”

Vanzelfsprekend

“Je moet mensen natuurlijk niet dwingen, maar je kunt wel vragen: Wat ga jij voor de club doen? Dat hoort er namelijk bij als je je kind aanmeldt. Dat is normaal. Vrijwilligers worden ook een beetje gezien als uitzonderingen en daar moeten we van af. Held van de Maand of Vrijwilliger van het Jaar, dat soort dingen moeten we niet doen. Prima om mensen in het zonnetje te zetten, maar iedereen die iets doet is fantastisch! En eigenlijk is het ook gewoon vanzelfsprekend. Creëer de faciliteiten gewoon echt en laat de mensen ook zien wat vrijwilligerswerk voor hen kan betekenen. Bij een vereniging heb je bijvoorbeeld ruimte om je persoonlijke talenten te ontwikkelen. Die ruimte is je bij een bedrijf vaak niet gegund. Bovendien is een taak in het bestuur van een grote sportvereniging echt een plus voor je CV en ontzettend leerzaam, zeker als je jong bent. Daar liggen ook wel kansen voor de KNVB.”

Terugkijkend op de ondersteuning is Luiken uitermate tevreden: “Onze vrijwilligersaanpak is samen met de Rabobank van een 6,5 naar een 7,5 gegaan. Maar de subsidieregeling hadden we echt niet zelf kunnen doen. We hebben goede kennis en kunde gekregen.”

Lees hier meer mooie voorbeelden van Verenigingsondersteuning vanuit Rabobank.

 

  • Datum: 31-05-2018

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Advies en ondersteuning Rabo ClubSupport Mooie verhalen

Goede voorbeelden in de buurt


Lees ook