Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Boxing Academy Eemland is een voorbeeld als het gaat om een 'open club', die zich in wil zetten om een steentje bij te dragen aan de leefbaarheid en het welzijn in haar omgeving. Van Klooster: " De tijden dat de bokssport beoefend werd in donkere achterafzaaltjes ligt ver achter ons, het is een volkssport aan het worden. De bokssport is zo´n mooie sport, en op de manier waarop we daar bij ons op de club mee bezig zijn, kan die sport voor zó veel mensen iets goeds doen. Dat doen we bij ons op de club voor mensen tussen de 12 en 84 jaar. En dat gaat niet alleen over boksen, maar ook om agressietrainingen, om weerbaarheidstrainingen, zelfvertrouwen opbouwen, noem maar op. We werken bijvoorbeeld ook samen met een school voor moeilijk lerende kinderen en bieden trainingen voor autistische kinderen aan. Geweldig mooi, wat je dan ziet gebeuren met die kinderen."

Wethouder

De Nationale Sportweek is net achter de rug. Boxing Academy Eemland was één van de vele deelnemende clubs die meedeed aan de door SRO Amersfoort georganiseerde activiteiten. Van Klooster: "We hebben gelukkig ook een wethouder Sport hier in Amersfoort, die heel betrokken is bij onze activiteiten, dat zorgt ervoor dat we niet alleen tijdens de NSW actief zijn, maar veel meer kunnen doen. Samen met SRO Amersfoort hebben we in het verleden ook al clinics in buurtzorg en jeugdzorg verzorgd. Dat was onder andere in het kader van de Stichting Quintes, waarbij we met behulp van onze sport in combinatie met scholing en evaluatie jongeren weer een perspectief en een toekomst kunnen bieden."

En dan is er ook nog de samenwerking met de Amersfoortse Sport Federatie, ASF. Die organiseerde ook volop activiteiten in de Nationale Sportweek. "Vorige week hebben we nog een clinic gegeven aan de herenteams van de handbalvereniging HV Eemland. Super was dat, zowel voor die handballers als voor ons!"

Dwarsdoorsnede

Vol trots meldt Van Klooster ook hun, inmiddels om financiële redenen afgesloten, project waarbij 15 jongeren met het Downsyndroom kwamen trainen. Of de damesgroep, die elke dinsdag en donderdag op de club traint: "Dat is ook een groot succes. Door de accommodatie op die trainingsmomenten alleen voor dames open te stellen, krijgen ook vrouwen, die anders niet zouden komen, de kans om mee te doen. We proberen echt voor alle groepen van de Amersfoortse bevolking iets te bieden."

Tien procent

De AH Sportactie staat nu weer voor de deur, en Van Klooster kijkt er echt naar uit. "En niet alleen ik! Vorig jaar hadden we zo'n 150 deelnemers aan de AH Sportactie. Allemaal mensen die eens wilden meedoen om te kijken hoe het was. Wij hebben toen zelf de 'zegeltjesactie' verlengd door iedereen die was komen kennismaken nog wat meer trainingen aan te bieden. En 10 procent daarvan is blijven hangen, lid geworden!"

Hamsters

De leden van de club vonden de AH Sportactie ook mooi, de proeflesdeelnemers werden door de leden liefdevol 'hamsters' genoemd. Van Klooster: "Dan hoorde je voor de training mensen vragen: 'Hoeveel hamsters komen er vanavond?' Echt leuk! Dus dit jaar gaan we dat zeker weer doen. We organiseren heel laagdrempelige kennismakingsactiviteiten, zoals bijvoorbeeld het familie-evenement 'Stoot', waarbij de hele familie, ouders, opa´s, oma´s, noem maar op, mee kan komen kijken. Maar ook het reguliere lesrooster staat helemaal open voor de AH Sportactie. We delen de groepen op de trainingen dan in in gevorderden, beginners en hamsters. Dat gaat goed, dan wordt de ruimte van 600 m² die we hebben in drie delen opgesplitst. En dan kunnen beginners zien hoe leuk het is als je een beetje verder komt in de sport."

Dat is volgens Van Klooster heel belangrijk, dat de mensen die een proefles komen volgen kunnen zien hoeveel plezier de eigen leden hebben. "Onze leden zijn eigenlijk ons belangrijkste promotiemiddel. Die laten zien hoe mooi het is om bij onze club te horen, en hoe goed een boksworkout is voor je lichaam en geest!"

  • Datum: 08-11-2018

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

AH Sportactie Ledenwerving Ledenbehoud

Goede voorbeelden in de buurt


Lees ook