Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Voorbeeld in Obdam

Een moment waarop de vrijwilliger voelt hoe blij de club met hem of haar is, kan wonderen doen. Niet alleen blijft een vrijwilliger zo langer betrokken bij de club, ook is de kans aanwezig dat processen binnen de club voortaan beter verlopen. Tennisvereniging TV Obdam realiseerde zich dat ook. De club organiseerde een speciale dag voor alle commissieleden, waarbij het clubhuis was omgetoverd tot kasteel met ontvangst door een lakei. “Door moeite te doen en aandacht te besteden aan onze vrijwilligers, krijg je meer betrokkenheid terug”, aldus de voorzitter van de club. Ben je benieuwd hoe dat precies gestalte kreeg bij TV Obdam? Lees het volledige verhaal op Centrecourt.nl, KNLTB-platform voor clubbestuurders en tennisleraren.

Dankmoment bij seizoensafsluiting

Je vrijwilligers bedanken kan natuurlijk ook prima aan het einde van het seizoen. Zo doet hockeyclub HCM in Arnhem dat al jaren. Een grote barbecue op de laatste speeldag is daar hét moment om het seizoen goed af te sluiten, eventuele kampioenen te huldigen en de vrijwilligers uitgebreid te bedanken voor hun inzet. In een artikel op Sport.nl/Voorclubs kwam een aantal maanden geleden aan de orde hoe HCM dat aanpakt.

Vraag en aanbod

Op die manier verstevig je de binding van vrijwilligers met de club en kun je ze langer behouden. Maar om ook voldoende nieuwe aanwas te creëren, blijft de werving van vrijwilligers eveneens essentieel. Lees nog eens door wat de mogelijkheden zijn om dat goed en grondig aan te pakken. En lees ook eens het artikel dat onlangs verscheen op de website van Rotterdam Sportsupport, waarin de mogelijkheden worden beschreven van een platform waarop gemotiveerde vrijwilligers en de vraag om vrijwillige inzet, worden samengebracht.

  • Datum: 06-12-2017

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Vrijwilligers & personeel Vrijwilligers

Lees ook