Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Om sportverenigingen daarbij te ondersteunen heeft het Centrum Veilige Sport in samenwerking met sportbonden en Rutgers een stappenplan ontwikkeld om preventief beleid neer te zetten binnen jouw vereniging om incidenten op terrein van grensoverschrijdend gedrag en integriteit te voorkomen. Dit stappenplan is nu beschikbaar op www.centrumveiligesport/stappenplan

Bekijk het stappenplan

Het stappenplan

De 5 stappen (sprints) beginnen met een zelfscan van de vereniging zodat je weet waar je staat. Vervolgens wordt je meegenomen per sprint waarom deze van belang is en hoe je er mee kunt gaan werken.

  • Sprint 1 Hoe maken we onze vereniging veilig?
  • Sprint 2 Wat kan beter?
  • Sprint 3 Wie doet er mee?
  • Sprint 4 Wat spreken we af?
  • Sprint 5 Hoe houden we elkaar scherp?

Binnen iedere sprint zijn er documenten,  folders en materialen te vinden die je ondersteunen en inspireren. Bijvoorbeeld over het aanstellen van een Vertrouwenscontactpersoon, de gratis VOG regeling en het gesprek aangaan met de leden, maar ook voorbeeld brieven en werkvormen. De zelfscan kun je herhalen om te zien waar je nog aan kunt werken.

Op de website van het Centrum Veilige Sport vind je nog meer informatie over preventie en ook informatie als er iets mis gaat op je vereniging.

  • Datum: 16-05-2019

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Veilig sportomgeving Hoe voorkom ik ongewenst gedrag? Register Opleidingen en trainingen

Lees ook