Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Voorzitter Fons Visser van Hercules is er trots op: “Wij wilden graag de eerste zijn in Nederland die De Derde Helft op de kaart zet. En dat is gelukt, met zo’n honderd deelnemers kan er teruggekeken worden op een geslaagde aftrap. Het Nationaal Ouderenfonds plaatste al een mooie filmimpressie. Nu gaat het pas echt beginnen.”

Bij De Derde Helft is een sportkantine de ontmoetingsplaats voor ouderen uit de buurt, waar zij anderen ontmoeten en niet alleen deelnemers maar ook organisator van activiteiten kunnen zijn. Het Nationaal Ouderenfonds wil de komende twee jaar onder de naam De Derde Helft minimaal vijftig sportkantines in Nederland omtoveren tot aantrekkelijke ontmoetingsplaatsen voor 55-plussers. USV Hercules in Voordorp heeft zich als eerste vereniging in Nederland opgeworpen dit project handen en voeten te geven. In samenwerking met Beter Thuis, Dock, SportUtrecht en de buurtbewoners wil USV Hercules een programma samenstellen dat aansluit bij de wensen van de 55-plussers uit Noordoost.  

Belangrijk voor Hercules

Visser: “Voor onze vereniging is het belangrijk dat het initiatief aanslaat. Niet alleen omdat het ons als actieve en maatschappelijk gerichte vereniging op de kaart zet, het levert hopelijk ook leden en andere belangstellenden op. Ook is het mooi dat ons paviljoen hierdoor nog beter gebruikt wordt. Het was niet voor niets dat onze pachter Emiel Smit de deelnemers en vrijwilligers een gezonde lunch voorschotelde.”

'Een bakkie doen bij Hercules'  brengt een breed aanbod aan laagdrempelige activiteiten voor ouderen uit de buurt. Actief zijn is echter geen verplichting. De koffietafel met kranten en tijdschriften levert ook voldoende aanleiding voor een goed gesprek. Het belangrijkste is dat ouderen uit de buurt elkaar ontmoeten in een gezellige ambiance. 'Volgende week neem ik mijn buurvrouw mee,' zei een opgewekte bezoeker na de gezamenlijke lunch bij de opening. 'Dit is echt iets voor haar, dat weet ik zeker.'   

Behoefte aan beweging

In mei was er ter voorbereiding al een kennismakingssessie gehouden. Tijdens de sessie bleek vooral dat er behoefte is aan beweging. Van een aantal culturele activiteiten zonder al te veel beweging zei een buurtbewoonster veelbetekenend: 'Dat doen we thuis wel.' Oud-Hollandse spelletjes waren daarentegen wel in trek, net als themasessies over voeding en zingeving. Hercules is blij met de input die ze gekregen hebben en gaan de ideeën gebruiken voor de invulling van het programma van de Derde Helft.

Ligt jouw clubgebouw ook midden in de wijk en kun je je voorstellen dat jouw club ook een Derde Helft wil opzetten? Ga dan naar de website en kijk hoe je dat aanpakken moet.

  • Datum: 19-07-2019

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

50-plussers Kantine

Lees ook