Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Een oude tv, een radio-installatie; de tot arreslee omgetoverde bolderkar maakte goedgevuld zijn tocht vanaf de Edese vereniging naar het nabijgelegen afvalverwerkingsbedrijf. Met aan het roer de skeelervrienden Niels en Niels. De actie van EIJV om oude apparaten een nieuw leven te geven was daarmee zeer geslaagd.

Ludiek

“Ik zag de actie van Wecycle op Facebook voorbijkomen en dacht: daar moeten we aan meedoen”, vertelt Kim Hiddink van EIJV. “We hadden niet veel tijd, dus met beperkte middelen hebben we de actie bij de club uitgezet en online zichtbaar gemaakt. Het idee was om tijdens ons eigen toernooi, de Kelderman Inline Cup, een inzamelingsactie te houden. We kregen veel positieve reacties van mensen die het een ludiek idee vonden.”

Tijdens de tweede wedstrijddag namen veel bezoekers hun oude elektrische apparaten mee naar de skeelerbaan. “Een leuk tafereel. We vinden het als club sowieso belangrijk om ons steentje bij te dragen aan een beter milieu. Zo hebben we reeds zonnepanelen laten plaatsen op ons clubgebouw.”

Ede milieubewust

Toevallig of niet: meer verenigingen uit Ede zijn onlangs in de prijzen gevallen met een inzamelingsactie die bijdraagt aan een beter milieu. Hiddink: “Blijkbaar zijn we er in Ede van bewust dat iedereen zijn steentje moet bijdragen aan een betere leefomgeving voor de toekomst.”

EIJV heeft al een plan om het geldbedrag te besteden. “De actie is vooral een succes geworden met behulp van de jeugdleden. Vandaar dat we iets voor hen terug willen doen”, beredeneert Hiddink. “Eens per week organiseren we een instuif voor de jeugd. Aan het einde wordt er altijd hockey gespeeld. Maar de jeugd heeft al een tijdje de behoefte aan nieuwe materialen. Daar gaan we iets aan doen. En mocht er geld overblijven, dan besteden we dat ook aan onze jeugdafdeling.”

  • Datum: 14-08-2019

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Financiën Duurzaamheid

Lees ook