Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Walking Football helpt de oudere doelgroep om fit te blijven en sociale contacten op te doen. Want, sport houdt niet op wanneer iemand fysiek niet meer meekan met de reguliere competitie. Al wandelend blijven de ouderen doen waar zij het liefste mee bezig zijn: het beoefenen van hun favoriete sport.

“Het is niet zo flitsend, maar het is wel geweldig om te doen”, stelt Koopman. “Zij willen het spel en de contacten niet kwijt en dan is Walking Football een uitkomst. Ik ben enthousiast geworden en heb aan onze Old Stars gevraagd of dit iets voor hen is.”

Meer clubs

“Niet rennen tijdens het voetbal voelt wel een beetje onnatuurlijk. Er wordt vaak een beetje lacherig over gedaan maar het hoeft niet snel te gaan om mooi te zijn. Het is leuk om te doen wel en je wordt er wel degelijk moe van. Old Stars zijn een stuk fitter dan hun leeftijdgenoten.”

Koopman hoopt dan ook dat meer clubs een aanbod creëren voor de oudere doelgroep. “Het zou leuk zijn als ook een paar buurclubs mee willen doen. Want je gaat niet een uur in de auto zitten om ergens een potje te voetballen. Je moet niet twijfelen maar het gewoon doen, dan komen je er vanzelf achter hoe leuk het is.”

Voorzichtig positief

Voorzitter Jaap de Haan van Raptim vindt het ook wel een goed idee. “Wij gaan met onze Old Stars het Walking Football eerst onderling testen. Dan kunnen wij ook een beetje flexibel met de regels omgaan. Wij stappen nu dus nog even niet in een competitie.”

Germanicus wil Walking Football samen met FC Emmen gaan spelen. “Ik hoop dat wij daar komend seizoen mee kunnen beginnen”, stelt bestuurslid Anton Nevels. “Mocht blijken dat er bij onze leden belangstelling voor is, dan staan wij daar uiteraard voor open”, zegt voorzitter Michel Pot.

Secretaris Esther Zwiers van KSC vindt het de moeite waard om Walking Football te onderzoeken. “Als dit regionaal van de grond komt sluiten wij als club zeker aan.” Protos gaat voorlopig door met 45+ voetbal waarmee de club twee jaar geleden startte.

Meer informatie en stappenplan

Wil jouw vereniging aan de slag met het ontwikkelen van sportaanbod voor 50-plussers? Op voorclubs vind je meer informatie en een handig stappenplan om op basis van jouw vraag en situatie het passende aanbod te ontwikkelen. De verwachting is dat de doelgroep van sportende 50-plussers de komende jaren alleen maar blijft groeien. Een goede reden om als club hierbij aan te haken.

Dit artikel is tot stand gekomen met de bijdrage van www.sportzaken.pro.

  • Datum: 19-08-2019

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

50-plussers Ledenwerving en –behoud

Lees ook