Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

'Deze situatie was eigenlijk precies de impuls die we nodig hadden. We hebben gekeken of we zelfstandig door konden gaan en hebben daar een heel succesvolle ledenwervingscampagne tegenaan gegooid', vertelt trotse secretaris BZD Leen Beuker.

De boer op

'Met een plan van aanpak zijn we letterlijk de boer op gegaan, op zoek naar sponsors. We hebben geflyerd, instanties benaderd waaronder de revalidatieklinieken in de regio zoals De Hoogstraat in Utrecht en een dependance van de Nijmeegse Maartenskliniek in het ziekenhuis van Tiel. Daarnaast hebben we regelmatig contact met de Parabadmintonfoundation om ons te ondersteunen in het aangepast badminton. November vorig jaar organiseerden wij een clinic waar onze burgemeester het op moest nemen tegen oud-wereldkampioen parabadminton Ilse van de Burgwal. Dat was echt een enorm succes, alle regionale bladen hebben er aandacht aan besteed. Onze campagne heeft ons tot nu toe uiteindelijk 50 procent meer leden opgeleverd. We hebben nu veertien betalende leden. We zijn heel blij.'

Een regio vol badmintonfanatici

'Er is hier inderdaad veel enthousiasme voor deze sport. Bij de meeste sporten komt op een reguliere training zo´n 60 procent opdagen. Bij deze groep is het zeer uitzonderlijk als er iemand níet komt opdagen. En dat terwijl badminton toch wel een onbekend maakt onbemind type sport is. Maar als ze het spel eenmaal hebben uitgeprobeerd dan blijven de mensen ook, is mijn ervaring. Ze blijven komen en vertellen er ook enthousiast over in hun eigen vriendenkring. Daarnaast denk ik dat ons principe, namelijk dat spelplezier voorop staat, goed valt. Wij communiceren heel duidelijk dat een beperking geen reden is om geen plezier in het spel te hebben.’

De uitdagingen

Uiteraard zijn er ook de nodige uitdagingen als het gaat om badminton met een beperking, vertelt Leen. ‘Voor ons is een bijzonder punt van aandacht dat we de balans tussen sporters met een geestelijke beperking en een lichamelijke beperking goed houden. De ene groep heeft meer meer competitieve ambities dan de andere groep die gewoon voor het plezier speelt. Vandaar dat wij ook voor ieder lid met een geestelijke beperking een vaste begeleider hebben waartegen zij/hij kan spelen. Ik heb zelf een polyneuropathie, een zenuwenaandoening waardoor de grote zenuwen in beide benen niet functioneren. Omdat ik slecht de balans kan houden zit ik soms in een rolstoel. Maar ik speel zelf nog staand, met behulp van braces, speciale voetortheses (speciale voetondersteuning, red). Voor mij is het dus ook heel bijzonder om in deze club actief te zijn.’

Wensen voor de toekomst

'Gezien onze ambitie willen we ook toernooien gaan doen met voorbereidende trainingen. Daar hebben we het binnen het bestuur ook over gehad. We hebben naast betalende leden ook vaste begeleiders die onze spelers met een verstandelijke beperking trainen, want verandering is lastig voor deze doelgroep. Twee van de begeleiders willen zich zoals gezegd graag laten opleiden tot trainers in aangepast badminton. Sponsoring is daarom zeker welkom. Daarnaast willen we nog graag een paar leden erbij zodat we een extra zaal erbij kunnen krijgen. Nu spelen we nog wel eens tussen de banen door.'

  • Datum: 24-09-2019

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

De 6 van Aangepast Sporten

Lees ook