Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Jolanda De Bok was niet vanaf het begin de vaste contactpersoon vanuit het bestuur betrokken bij de bijeenkomsten. Sinds een half jaar is dat wel het geval, en heeft ze met plezier haar bijdrage geleverd aan het formuleren van de doelstellingen van het Helmondse Sportakkoord. “TV Shaile is een club, die altijd wel het belang van meepraten en samenwerken ziet, dus toen de gemeente ons uitnodigde om bij de totstandkoming van het Sportakkoord mee te doen, was dat een logische stap.”

Blijkbaar is dat niet voor alle Helmondse sportverenigingen het geval. Het valt Jolanda ook op dat er in verhouding maar weinig sportverenigingen actief hebben deelgenomen. “Dat verbaasde me wel een beetje, je verwacht toch dat de hockeyclub en de voetbalclub bij dergelijke belangrijke lokale initiatieven ook erbij zijn. Maar dat waren minder clubs dan ik gedacht had.”

In kleine groepen uitwerken

Tot nu toe hebben de partijen vooral samen gesproken over de doelstellingen, die in het lokale Sportakkoord geformuleerd zijn. “Dat is allemaal nog vrij abstract, dus ik ben heel blij dat we nu met de vervolgstappen aan de slag gaan.” Voor Jolanda betekent dat dat ze samen met een aantal andere instanties en verenigingen het thema toegankelijkheid gaat oppakken. “Wij gaan ons sterk maken om mensen toegang te geven tot ons sportaanbod zonder daarvoor lid te hoeven zijn. Hoe dat er precies uit komt te zien, daar gaan we dus nu met een klein groepje mensen mee aan de slag.”

Wat het TV Shaile concreet op zal leveren, staat daarbij niet voorop. “Onze vereniging krijgt door mee te doen in dit netwerk sowieso een grotere lokale bekendheid. En uiteraard hopen we dat we met onze plannen voor een betere toegankelijkheid ook mensen op de club krijgen, die tennis dan zó leuk vinden, dat ze ook lid worden.”

Samenwerken

Samenwerken doet TV Shaile al lang, en Jolanda denkt dat dit door het lokale Sportakkoord alleen nog maar versterkt zal worden. “We werken bijvoorbeeld al actief samen met Jeugd In Beweging hier in Helmond. Maar ik kan me voorstellen dat hier nog veel meer mooie samenwerkingen uit voort zullen komen.”

  • Datum: 24-01-2020

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Bestuur & organisatie Wat betekent het Sportakkoord voor jouw club? Andere sportclubs Samenwerking

Lees ook