Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

La Rivière schetst de situatie, waarin hij zich vorige week bevond. "Het Coronavirus levert zó veel onzekerheid op, iedere bond, elke club, maakt zich zorgen. En dat geldt zeker ook voor onze bond, die veel leden in de oudere doelgroep heeft. De Jeu de boules bond heeft een vergelijkbaar ledenbestand, waardoor er tussen ons meestal vrij korte lijnen zijn. En toen ik vorige week contact had met Twan Beckers, stelden we ons de vraag wat wij konden doen en concludeerden we dat we dit plan goed samen op konden zetten. Binnen een dag was 'Sporters voor elkaar' online."

Samen tegen eenzaamheid

Beide bonden hebben ook een nauwe samenwerking met de Nationale Coalitie tegen Eenzaamheid, en om snel in actie te komen werd besloten 'Sporters voor elkaar' te lanceren. Ook Beckers  ziet het plan als een logische stap om te nemen. "Sporten verbindt en zorgt voor sociale cohesie. In deze tijd is het extra van belang om ervoor elkaar te zijn. Onze sporten zijn niet thuis te beoefenen, waardoor de veelal oudere leden een grote kans lopen zich eenzaam te voelen. Daarom roepen wij onze leden op zich te melden als vrijwilliger."

Iedereen kan acties bedenken

La Rivière licht toe: "Voor veel mensen is hun sport niet alleen hun sport, maar ook hun grootste hobby, of zelfs hun leven. En als dat zo ineens wegvalt, dan moeten we proberen te voorkomen dat deze mensen in een compleet isolement terecht komen." Was 'Sporters voor elkaar' verleden week één van de eerste initiatieven, inmiddels zijn die er talrijk. "Prima", aldus La Rivière, "want ze vullen elkaar allemaal aan. Iedereen kan acties bedenken om mensen met elkaar in contact te laten komen. Daaraan kunnen we allemaal ons steentje bijdragen!"

  • Datum: 24-03-2020

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Bestuur & organisatie Samenwerking 50-plussers

Lees ook