Eén momentje voor een bewuste keuze…

Leuk dat je een bezoekt brengt aan voorclubs.sportindeventer.nl! Wij maken gebruik van cookies om jouw bezoek aan voorclubs.sportindeventer.nl zo gebruiksvriendelijk en persoonlijk mogelijk te maken. Met behulp van deze cookies zijn wij onder andere in staat om de site te kunnen analyseren, het gebruiksgemak te verbeteren en jou de meest relevante informatie te kunnen tonen. Omdat grip op je online privacy belangrijk is, verzoeken wij je om kort de tijd te nemen voor een bewuste keuze.

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring

Sportvereniging De Meer is een Amsterdamse voetbalvereniging die sinds 1918 bestaat. Met 25 jeugdteams en 22 seniorenteams (waarvan 4 damesteams) is het voor elke leeftijdsgroep mogelijk om er te voetballen. Dat kan recreatief, maar ook op wedstrijdniveau. De voetbalvereniging is gevestigd op een sportpark en huurt daar drie kunstgrasvelden en één natuurgrasveld van de gemeente Amsterdam. Het clubhuis en de kleedkamers zijn in eigendom van de vereniging.

 

Ingmar Vlieger is bestuurslid bij SV De Meer en is uiterst tevreden over het resultaat: "Onze omkleedruimtes waren aan toe aan een renovatie. Ze worden omgetoverd tot veertien nieuwe, grotere kleedkamers met ledverlichting, modern sanitair en energiezuinige douches. Financiering komt deels van ons zelf, de gemeente (1/3 regeling) en het rijk. Wij hadden zelf al gespaard voor de verbouwing maar door een tijdelijke contributieverhoging hebben we nog meer eigen middelen weten te genereren. De financieringsaanvraag bij het BNG Duurzaamheidsfonds is prima verlopen. Snel, praktisch en volledig conform de toezeggingen en informatie op de website."

Enquête

Hoe heeft de club het renovatieproces  aangepakt? Vlieger: "We hebben in een enquête onze leden eerst gevraagd wat ze belangrijk vonden binnen de club, wat ze veranderd wilden zien en wat vooral niet. Hieruit kwamen duidelijke keuzes. De kantine moest vooral zo blijven! We hebben een aantal verschillende bouwopties uit laten werken en deze zijn aan de leden voorgelegd. De leden hebben uiteindelijk gekozen uit 2 opties die bouwtechnisch en financieel haalbaar waren. Nadat deze keuze was gemaakt hebben we enkele aannemers benaderd om een offerte te maken. In januari 2019 hebben we de verschillende subsidies aangevraagd en pas uiteindelijk eind mei 2019 (in plaats van maart/april), toen subsidies definitief waren toegekend, is de opdracht aan de aannemer formeel gegeven. Door deze vertraging in de subsidie verstrekking is de bouw (veel) later begonnen en daardoor ook (veel) langer doorgelopen dan de eerste planning (klaar november/december 2019). De bouw is uiteindelijk in april/mei 2020 opgeleverd maar het resultaat mag er zijn! Veertien kleedkamers verdeeld over twee verdiepingen, nieuwe sanitaire voorzieningen, nieuwe voorzieningen voor de verzorgers en scheidsrechters en tot slot een volledig nieuwe bijkeuken waar we door de nieuwe omvang ook kelderbier hebben geïnstalleerd.

Betrokkenheid

Vlieger is trots op het resultaat. "Ik ben het meest trots op onze bestuursleden die met creatief denken en ongelofelijk hard werken dit mogelijk hebben gemaakt. Speciale vermelding voor Naomi Felder, onze secretaris, die naast haar normale bestuurstaken de hele bouw begeleid heeft. We kijken als club nu vol vertrouwen naar de toekomst. Onze Zondag 1 is gepromoveerd naar de 2e klasse en er is ook een nieuwe technisch jeugd coördinator begonnen. Wij willen nog meer structuur in onze jeugdafdeling aanbrengen, zorgen dat deze kan groeien en uiteindelijk zorgt voor de broodnodige doorstroming naar de selectieteams op zaterdag of zondag. Handhaving in de 2e klasse is volgend jaar het devies. De Meer is een vereniging die bekend staat om de sfeer en daarom is het belangrijk dat er in alle teams ook jongens en meiden 'van de club' spelen. Daarom is doorstroom belangrijk. Deze mensen blijven betrokken bij de club en kunnen ook weer helpen bij alle vrijwilligers taken die er zijn."

Bijdrage aan een duurzamere wereld

De nieuwe kleedkamers met ledverlichting, modern sanitair en energiezuinige douches. Dat zou moeten leiden tot minder stookkosten en dus een lagere energierekening. Duurzaam én goed voor de portemonnee van de vereniging.
Het BNG Duurzaamheidsfonds financiert zakelijke projecten die een bijdrage leveren aan een duurzamer Nederland. Daarmee sluiten zij naadloos aan op de Sustainable Development Goals (SDG's) of Duurzame Ontwikkelingsdoelen van de Verenigde Naties. De SDG’s zijn zeventien doelen om van de wereld een betere plek te maken in 2030. 

  • Datum: 31-07-2020

Blijf op de hoogte!

Wil je al het laatste nieuws over bepaalde thema's in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en geef zelf aan hoe vaak je een mailtje wilt ontvangen en over welke thema's deze gaat.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Klik op één van de onderstaande thema’s om meer over dit onderwerp te lezen. Als je op het plusje naast het thema klikt, houden we je op de hoogte van dit onderwerp in jouw nieuwsbrief.

Accommodatie Financiën Duurzaamheid

Lees ook